Home » Ronnieho svět

Lovecký výcvik

S naším prvním loveckým výcvikem jsme začali ve věku cca 10měsíců. S výcvikem jsme začali na cvičáku K-9. Lovecký výcvik probíhal od poslušnosti chůze u nohy s vodítkem, bez vodítka a s nácvikem aportu. Při výcviku jsme se setkali s různými cvičiteli.
Nemohu opomenout Hanku Juráškovou, kterou jsem požádali ve věku cca 13měsíců o výcvik na přípravu OVVR (ověření vlohových vlastností retrievera). Hanka nám hodně pomohla s výcvikem a zdárně nás připravila na absolvování OVVR. A tímto ji děkujeme, že to s námi vydržela.
Pak náš výcvik pokračoval pod vedením Mirka Horáčka, Horyslov. K Mirkovi jsem jezdili na víkendové akce i tábory a vše nám bylo přínosem.
Také jsem na výcvik zavítala k Jaromíru Gratclovi a opět mohu jen doporučit. .
Osobně si myslím, že cvičit tollera není nic jednoduchého a někdy to je i o silné nervy. Tolleři sice patří mezi retrievery, ale každý zástupce retrievera je jiný a i výcvik je jiný. Tolleři občas moc u práce přemýšlí a vymýšlí, jestli to za to stojí. Jsou hodně temperamentní, až zbrklí, takže je potřeba je naučit a správně vést, aby toho dokázali správně využít v jejich prospěch.
I když každý jedinec je jiný a je potřeba najít ten správný přístup, ale určitě u všech psů platí důslednost, nepovolit a vydržet.
U někoho je cesta výcviku lehčí, ale pokud to bude bavit Vás i Vašeho psa, tak je všechno na dobré cestě.