Home » Ronnieho svět » Lovecký výcvik

VÍKENĎÁK HORKA 13.-14.10.2007

Jednoho říjnového víkendu 13.-14.10.2007 jsem se s rozhodla, že pojedu potrápit Ronnieho loveckým výcvikem. A tak jsem se domluvily s Petrou a vyrazily jsme.

Výcvik pořádal Horys-lov a vše se konalo na chatě Horka, která se nachází v malebné krajině asi kilometr nad obcí Radešínská Svratka.
Najít místo určení jsme zvládly perfektně, ani jsme nezakufrovaly:)

Jak jsme přijely, tak jsme měly chvíli času a tak jsme šly ty naše nedočkavce vypustit z auta do lesa. Postupně se začali sjíždět další a cca kolem 9hod jsme začali.
Mirek, který víkenďák pořádal nezapoměl na zvířátka pro naše psí miláčky. A to dokonce v podobě dvou živých králíků z klobouku Boba a Bobka. Nejprve si Boba a Bobka užili ohaři na vystavování ještě v živé formě, ale nakonec chtě nechtě nedá se nic dělat na aport je lépe králík, který neprchá;)
Pro mnoho pejsků to byla nová zkušenost setkat se s teplou zvěří při práci.
Cvičili jsme slídění a bylo krásné vidět, jaký je rozdíl v práci mezi retrieverem a ohařem. A dokonce je i rozdíl mezi plemeny retrievera a plemeny ohařů. Také se cvičili vlečky, což opravdu dalo Bobovi a Bobkovi pořádně zabrat. Dále vysílačky, ztracená aj. Samozřejmě se cvičila i poslušnost, držení aportu.
Po řádném dopoledním cvičení jsme se jeli posilnit na oběd do nedalekého města Nové město na Moravě. Naši čtyřnozí tvorové zůstali na chatě a nabírali další síly na odpolední cvičení. Odpoledne jsme pokračovali ve výcviku, až do večera v podstatě dokud bylo světlo.
Večer nám Mirek uvařil opravdu vydatnou polívku, do které by se dala postavit lžíce a ktetá přišla všem vhod.
A pak už se jen sedělo, povídalo, pilo, jedlo a taky se muselo udržovat teplo v krbu a k tomu je potřeba i to nějaké dříví a všichni, kdo tam byli moc dobře vědí, kde se takové dříví hledá;)
Nakonec jsme postupně šli spát a spalo se nám dobře, až do rána.

Ráno v neděli nás čekalo zmrzlé, ale krásné počasí se sluníčkem. A protože jsme měli chvíli času, tak jsem šli vyvenčit ty naše zrzky. Kolem všude byl les, kde rostly úžasné houby a tak jsme spojili venčící procházku s houbami.
Po vydatné snídani jsme šli opět cvičit. Počasí bylo naprosto úžasné a čas velmi rychle běžel a už tu byl oběd na, který jsme jeli opět do města.
Odpoledne nás čekal ještě kratší výcvik a jak se čas naplnil, tak jsem museli vyrazit ku domovu.
Víkend se nám vydařil a byl pro nás přínosem a už se zase těšíme na další a další:)